Koji je najbolji Serum za Lice?

Blush Serum: Za Mešovitu i Masnu Kožu Lica - Najbolji serum za lice u Srbiji prema rečima naših prezadovoljnih kupaca

Kupci su rekli (120 recenzija):

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Možda najbolji serum za lice mada ne mogu da se odlučim jer nisam sve probala, ali ipak je ovo moj favorit. Koža je ujutru posle večernjeg nanošenja nešto najmekše. Ja ga obožavam!
Review by Zorana J.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Najbolji serum za lice. Meni stvarno prija i ne izaziva mi akne ili bilo sta drugo,već ih smiruje i daje koži bebi kožu. Zadovoljna sam i prija mojoj koži...
uzela sam po drugi put i planiram da probam i ostale proizvode, ali za serum, nemam zamerki.

Review by Katarina J.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
"Prezadovoljna sam vašim serumom i moram reći da je bolji od mnogih skupljih brendova.
Vidi se da je radjen sa puno ljubavi i znanja.
Koža mi je posle njega blistava, jedra, mekana. Dobitna kombinacija posle umivanja mi je tonik, a nakon njega nanesem serum. Definitivno sam našla omiljenu kozmetiku❤️"
Review by Marina R.
najbolji serum

Zašto svi pričaju da je Blush najbolji Serum za lice?

1. 100% transparentni prirodni sastojci

• Macadamia integrifolia oil (makadamija)
• Corylus avellana oil (lešnik)
• Triticum vulgare oil (pšenične klice)
• Cannabis sativa ssp. sativa oil (konoplja)
• Citrus limon oil (limun)
• Cymbopogon martinii oil (palmarosa)
• Melaleuca alternifolia oil (čajevac)
• Pelargonium graveolens oil (geranijum)
• Dehydroacetic Acid
• Benzyl Alcohol
• Decyl Oleate (Cetiol V)

2. Rešava probleme masne kože!

I ako je serum na uljanoj bazi, Blush rešava probleme masne kože. Palmarosa nastaje destilacijom nadzemnog dela biljke. Odlično je kozmetičko ulje i koristi se za sve tipove kože jer regeneriše, vlaži i reguliše lučenje sebuma. Ima jako antibakterijsko i antivirusno delovanje. Koristi se kod akni, ekcema, peruti, seboreje, strija, bora, upala, osipa…

3. Balans za mešovitu kožu.

Ovaj serum održava balans kože. Suvu kožu hrani i obezbedjuje joj dovoljno masnoće koja joj nedostaje. S druge strane reguliše lučenje viška masnoće kod masne kože. Pruža elastičnost i regeneraciju.

4. Umiruje upalna stanja, akne i bubuljice

Jako antibakterijsko i antivirusno delovanje eteričnih ulja iz seruma Blush deluje na smirivanje upalnih stanja, poput akni. Takodje ublažava ožiljke od akni.

5. Pogodan je za trudnice i nove majke.

Mikro doze eteričnih ulja ne uticu na trudnoću i trudnice ih mogu nanositi na lice tokom cele trudnoće kao i posle trudnoće. Preporučujemo da se serum pre nanošenja na lice, testira unutrašnjoj podlaktice, gde je koža tanka i osetljiva i najbliža koži lica.

6. Smanjenje flekica i ožiljaka redovnom upotrebom seruma.

Ulje pšenične klice je poznato po bogatstvu vitamina E. Žute je do narandžaste boje. Najčešće se koristi kod suve kože, ožiljaka, strija i kože oštećene suncem.

7. Otvorene pore su smanjene, što znači manje mitesera i bubuljica.

Ulje konoplje je prijatnog mirisa, svetlo zelene boje. Odličan izbor za suvu kožu sa sitnim nepravilnostima poput bora. Ulje bogatog sastava, koje je po mineralnim elementima slično kombinaciji lanenog ulja i noćurka, pa se često, i iz opravdanih razloga, uzima i oralno.

8. Ne ostavlja masni trag

Hladnim ceđenjem ploda stabla makadamije dobijamo ulje zlatnožute boje. Specifičnog je, orašastog mirisa. Kada se nanese, ovo ulje bukvalno nestaje na koži, upija se veoma brzo i ne ostavlja masni sloj. Odličan je nosač kada treba delovati dubinski eteričnim uljem (npr. kod glavobolja ili tretmana celulita ). Ulje makadamije se dobro pokazalo kod nege kože oštećene delovanjem sunca. Takodje ulje lešnika se brzo upija, ne ostavlja masni sloj na koži pa je odličan izbor za masnu i osetljivu kožu. Bogato je vitaminom E i dobro vlaži kožu.

9. Poboljšava teksturu kože zbog intenzivnog delovanje hranljivih ulja iz seruma.

Upravo kombinacijom ulja koja se nalaze u Blush Serumu dobijamo kompletnu negu za masnu i mešovitu kozu. Ulja intenzivno deluju na našu kožu i pomažu joj da tokom noći ona obavlja svoje prirodne funkcije. Koža se regeneriše i dobija elastičnost. Koža će svakako biti mekša, vidno zdravija i svezija.
Makadamija
Macadamia integrifolia
Hladnim ceđenjem ploda stabla makadamije dobijamo ulje zlatnožute boje. Specifičnog je, orašastog mirisa. Kada se nanese, ovo ulje bukvalno nestaje na koži, upija se veoma brzo i ne ostavlja masni sloj. Odličan je nosač kada treba delovati dubinski eteričnim uljem (npr. kod glavobolja ili tretmana celulita ). Ulje makadamije se dobro pokazalo kod nege kože oštećene delovanjem sunca
Lešnik
Corylus avellana
Ceđenjem lešnika dobijamo bistro ulje žućkaste boje, predivnog ukusa i blagog mirisa lešnika. Ulja koja imaju preintenzivan miris su obično pravljena od prženih lešnika i nisu najbolji izbor za kozmetiku. Ulje se brzo upija, ne ostavlja masni sloj na koži pa je odličan izbor za masnu i osetljivu kožu. Bogato je vitaminom E i dobro vlaži kožu.
Pšenične klice
Triticum vulgare
Ulje poznato po bogatstvu vitamina E. Žute je do narandžaste boje. Najčešće se koristi kod suve kože, ožiljaka, strija i kože oštećene suncem...
Konoplja
Cannabis sativa
Ulje prijatnog mirisa, svetlo zelene boje. Odličan izbor za suvu kožu sa sitnim nepravilnostima poput bora. Ulje bogatog sastava, koje je po mineralnim elementima slično kombinaciji lanenog ulja i noćurka, pa se često, i iz opravdanih razloga, uzima i oralno.
Limun
Subheading
Eterično ulje limuna se dobija ceđenjem kore ploda. Svoju primenu nalazi kod popucalih kapilara, proširenih vena, akni, bradavica i herpesa.
Palmarosa
(Cymbopogon martini)
Nastaje destilacijom nadzemnog dela biljke. Odlično je kozmetičko ulje i koristi se za sve tipove kože jer regeneriše, vlaži i reguliše lučenje sebuma. Ima jako antibakterijsko i antivirusno delovanje. Koristi se kod akni, ekcema, peruti, seboreje, strija, bora, upala, osipa…
Čajevac ili čajno drvo
Melaleuca alternifolia
Jedno od najispitanijih eteričnih ulja sa jakim antibakterijskim i antivirusnim delovanjem
Geranijum egipatski 
(Pelargonium asperum)
Reguliše lučenje masnoće pa je korisno i kod suve i kod masne kože. Koristi se kod akni, proširenih kapilara i bora. Ima jako protivgljivično delovanje. 

Serum na masnu kožu? Naravno!

Znamo da koža ne propušta vodu pa smo iskoristili moći ulja koja brzo i efikasno regulišu lučenje viška masnoće, a pored toga obiluju mineralima i vitaminima koji upotpunjavaju sve potrebe kože.

Ovaj intenzivni serum predstavlja koncentrat aktivnih sastojaka koji daju antibakterijsko delovaje, sužavaju proširene pore i dugo održavaju vlažnost kože.

Hladno ceđeno ulje pšeničnih klica predstavlja riznicu vitamina E koji pojačava elastičnost kože.
Serum se brzo upija i osvežava kožu. Ubrzava prirodne procese regeneracije i pojačava elastičnost kože.

Njegova glavna funkcija je da vrati kožu u prirodni balans i dugotrajno regulise lučenje masnoće.

Kako da koristim moj Blush Serum za Lice?

1. Način korišćenja

Najbolje ga je nanositi pred spavanje i uvek na vlažno lice kako bi ga koža bolje upila. Umesto vode naša preporuka je Tonik Jabuka ljubi Mentu kako bi se upotpunila noćna rutina.
5-6 kapi, utrljaj na dlanove. Zatim blagim kružnim pokretima nanesi na vlažno lice.
Odvoji 3 minuta za masažu lica - adekvatno nanošenje seruma je bitno skoro koliko i sam sastav seruma.

Posle seruma nema potrebe da nanosiš kremu do jutra jer serum već ispunjava sve što je tvojoj koži potrebno. Neka serum radi svoj posao, a to je da ga koža upije nesmetano.
Ako do sada nemaš iskustvo o serumima, daj koži vremena da se adapitra na novi
tretman koji joj pružas.

2. Zašto se serum stavlja na vlažnu kožu?

Serum nanosima na vlažnu kožu, kako bi se lakše rasporedio na celo lice. Koža upija ulja ali ne upija vodu. Ako stavimo serum na suvu kožu, brzo će se upiti i nećemo stići da malu količinu rasporedimo na celo lice. Kada ga nanesemo na vlažnu kožu, kapljice vode/tonika sa sobom nose i kapi seruma i onda se lagano i ravnomenrno upijaju.

3. Da li sme da se koristi preko dana?

Preporuka je da se koristi samo noću jer može doći do rekacije u kontaktu sa suncem. Serum blush sadrži eterično ulje limuna koje je fototoksično. Ovo ulje je u veoma maloj koncentraciji u serumu i male su šanse da ošteti kožu ali svakako preporučujemo upotrebu seruma samo noću.

4. Blush Serum na masnu kožu?

Da, naravno! Kombinacije ulja lešnika, palmarose, čajevca i geranijuma odlično reguliše lučenje masnoće. Blush dugo održava vlažnost kože.

5. Samo 15ml?

Serum Blush je koncentra. Mozda 15ml izgleda malo ali svakodnevnom upotrebom od 5-6 kapi na dan, serum traje oko 70 dana.

Šta je to tačno serum i kako se razlikuje od krema, maske i ulja?

1. Šta je serum?

Serum je mešavina hladno cedjenih I eteričnih ulja, složena tako da tačno znamo njihov krajnji mineralni I vitaminski sastav. Šta razlikuje serum od kreme je to da, serum ima brže i intenzivnije delovanje, ulja direktno prodiru u kožu u svom najizvornijem obliku, hrane kožu i otpuštaju minerale. S obzirom na veliku koncetraciju eteričnih ulja, serum ima detoksikacijsko delovanje na kožu I koži je potrebno više vremena da se adaptira u koliko nismo ranije koristili serume. Serum je najbolji način da nahraniš tvoju kožu.

2. Zašto ubaciti serum u svakodnevnu rutinu nege kože?

Krema ne može uvek zadovoljiti sve potrebe izrazito suve, iziritirane kože. Nekada možeš imati potrebu da intenzivno nahraniš kožu. U zavisnosti od njegovog sastava nekada ga ne možemo koristiti svakodnevno. Naša koža se prirodno regeneriše, ali pri neadekvatnoj ishrani i nezdravom načinu života, može doći do manjka minera, koji podstiču tu regeraneraciju.

3. Šta je razlika izmedju seruma I ulja za lice?

Ulja su super ali su baza. Ni jedno hladno cedjeno ulje ne može imati preveliki spektar aktivnih sastojaka, zato se pravi serum. Razlika je u hemijskom sastavu. Serum je kombinacija baznih i eteričnih ulja. Eterična ulja se lako tope u baznim i time pospešuju upijanje seruma. Serum predstavlja savršeno izbalansiran kozmetički proizvod koji upotpunjava sve potrebe kože. Cilj je da koži pruži sve što je potrebno kako bi se prirodno regenerisala i kako bi se neutralisali potencijalni disbalansi kože.

4. Da li treba da koristim kremu ili serum?

Prirodni minerali koji hrane našu kožu su veoma osetljivi na toplotu. Zagrevanjem ulja i prirodnih sirovina gubimo delotvornost za kožu. Čak i ako stavite kremu na sunce, izgubiće se njen potencijal. Da bi se napravila krema, potrebno je spojiti sastojke koristeći emulgatore. Činjenica je da neki emulgatori, (uglavnom oni koji se koriste u velikim kompanijama koje ne mogu brzo da isprate najnovije trendove), moraju da se zagrevaju i do 80 stepeni. Tim procesom se gube atkivni sastojci iz kreme.
Krema ima laganiju teksturu i odlična je za početak dana, nanosimo je pre šminke. Ona je odlična kada se krećemo, aktivni smo, kada smo napolju. Serum sa druge strane je tu kada je lice čisto, nema šminke. Kraj dana. Nismo aktivni. Ležemo da spavamo. Koža miruje. Pore su otvorene. To je nabolja podloga za regeneraciju.

Serumi se nikada ne zagrevaju u procesu pravljenja. Ne koriste emulgatore i za njih mozemo reci da su živ proizvod.

5. Kako da odaberem najbolji serum za lice?

Pre nego što odabereš serum za lice bitno je da znaš svoj tip kože. Obrati pažnju na sastojke koji se nalaze u serumu.

6. Kako iz seruma izvući maksimum?

A. Test: Uvek prvo isprobaj serum na podlaktici, jer je tu koža naslicnija koži lica.

B. Manje je više: Nanosenje veće količine seruma moze iritirati kožu. Preporuka je 5-6 kapi i uvek na vlažno lice.

C. Čisto lice: Prvi korak u bilo kojoj rutini nege kože je čišćenje. Obavezno očistite kožu lica pre nanošenja seruma.

D. Izbegavaj boje i mirise: Obrati pažnju na sastav seruma. Dodatni mirisi i boje ometaju apsorpciju proizvoda.

7. Idealno doba za početak upotrebe seruma za lice?

Serumi sadrže moćne sastojke koji mogu uticati na metabolizam ćelija. Idealno doba za početak upotrebe seruma ne postoji. Naši serumi ne sadrze hemijske aktivne sastojke i ne remete prirodne funkcije kože već ih podstiču.

Uključivanje seruma za lice u tvoj režim nege ne samo da će poboljšati tvoju kožu već će je i zaštititi. Na kraju, želis da zaštis najveći organ svog tela - kožu.

8. Koliko je potrebno da serum za lice deluje?

Serumi za lice sadrže aktivne sastojke u koncentrovanim količinama. Vreme za pokazivanje željenih rezultata zavisi od vrste seruma. U idealnom slučaju potrebno je 4-6 nedelja da bi se videli rezultati. Ali pažljivo. Serumi su veoma intenzivni tako da treba paziti na dozu. Jačina sastojaka može izazvati iritaciju na koži, zato se preporucuje testiranje pre upotrebe.

9. Zasto je serum uvek skuplji?

Serum je skuplji od ostale kozmetike za lice ali iz dobrog razloga. Sećas se da smo pricali da je serum veoma jak koncentrat? On sadrži veliku količinu najkvalitetnijih eteričnih ulja za razliku od kreme. Npr. 5-6 kapi svakog dana za serum od 15ml traje oko 70 dana.

10. Da li serumima brzo ističe rok trajanja?

Odredjeni sastojci u serumima mogu postati nestabilni kada dodju u kontakt sa vazduhom. Vitamni C (Ascorbic acid) na primer, oksidira I gubi efektivnost tokom vremena. Zahvaljujući nauci, modifikovane verzije sastojaka (npr. koji se rastavaraju u vodi) traju duže, tako da duže prijaju tvojoj koži. Po pravilu, najbolje je držati bočicu na hladnom I suvom mestu I iskoristi je u periodu od šest meseci do godinu dana.

11. Da li je serum prava stvar za tvoj tip koze?

Pošalji nam zahtev na: info@aromatherapist.rs i mi ćemo ti poslati upitnik na osnovu kojeg ćemo brzo i pouzdano odrediti tip kože i šta je najbolje za nju.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ (120 recenzija)